Chci výhodnější tarif

O kampani

Společně usilujeme o výhodnější a levnější mobilní tarify

Telekomunikační služby v České republice patří mezi nejdražší v Evropě. Obchodní podmínky mobilních operátorů nejsou ke spotřebitelům vstřícné. Proto jsme se v největší české spotřebitelské organizaci – dTest, o.p.s. – rozhodli uspořádat aukci mobilních operátorů.

Hromadné změny poskytovatelů služeb pořádá dTest již druhým rokem. Dosud se soustředily na oblast energií. Pozitivní ohlasy z těchto kampaní ukázaly, že jde o správnou cestu k nižším cenám a lepším podmínkám. Desítky tisíc českých domácností díky nim významně ušetřily a navíc získaly smlouvu na jeden rok bez skrytých podmínek, automatického prodlužování smlouvy na dlouhou dobu určitou nebo sankcí při odchodu od stávajícího dodavatele elektřiny či plynu.

V kampani Chci výhodnější tarif budeme rovněž usilovat o získání výhodných smluvních podmínek a nejnižší možnou cenu pro spotřebitele.

Tři kroky ke snižování cen mobilních tarifů:

1. Nezávazná registrace

Účast v kampani Chci výhodnější tarif je nezávazná a zdarma. Je zcela na vás, zda se po aukci rozhodnete změnit svého mobilního operátora. V prvním kroku registrace je nutné uvést pouze jméno, příjmení a e-mailovou adresu.

Čím více spotřebitelů se zapojí do kampaně Chci výhodnější tarif, tím lépe. Více účastníků posiluje naši společnou pozici v jednáních o co nejvýhodnější cenu a podmínky mobilních tarifů.

2. Oznámení o vysoutěžených mobilních tarifech

dTest uspořádá on-line aukci mobilních tarifů, ze které vzejde konkrétní nabídka. Operátoři budou soutěžit o několik tarifů s různými objemy volání, SMS a dat, které odpovídají nejčastějším požadavkům spotřebitelů.

Účast v aukci je otevřená všem aktivním operátorům v České republice (včetně virtuálních). Podmínkou účasti je,  že operátor předem souhlasí s řadou klíčových kritérií, jako je například:

  • záruka zachování vysoutěžené ceny po dobu jednoho roku,
  • uzavření smlouvy na jeden rok bez automatického prodloužení na další dobu určitou,
  • v uzavírané smlouvě nebudou skryté pokuty a jiné poplatky,
  • zajištění kvalitního zákaznického servisu, a to i prostřednictvím e-mailu či telefonu.

Každý z tarifů může být vysoutěžen jiným operátorem. Operátoři, kteří ve stanovené lhůtě nabídnou nejnižší cenu tarifu, budou vybráni jako vítězové aukce. Oznámení o vítězi aukce bude následně zasláno registrovaným účastníkům e-mailem, včetně podrobnějších informací o vysoutěžených tarifech. Účastníci budou mít dostatek času na rozhodnutí, zda nabídku přijmou.

3. Přijetí nabídky a změna operátora

V e-mailu s nabídkou, který po aukci obdržíte, najdete také odkaz na formulář, jehož prostřednictvím si zvolíte tarif, který nejlépe vyhovuje vašim potřebám. Pokud se rozhodnete pro změnu operátora či pouze tarifu, formulář vyplníte  a odešlete. Data z formuláře předáme novému operátorovi, který vám zašle návrh nové smlouvy a další dokumenty potřebné ke změně.

Kontakt

Další informace najdete v sekci Časté dotazy. Můžete nás také kontaktovat na telefonním čísle 272 272 274 (Po – Pá, 9 – 17) či e-mailové adrese tarify@dtest.cz

Kampaň Chci výhodnější tarif je iniciativou dTest, o.p.s. Pro více informací o spotřebitelské organizaci dTest navštivte naše webové stránky www.dtest.cz.

Sdílejte kampaň na sociálních sítích

#chcivyhodnejsitarif